Joga? Dla wszystkich!

W tym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi. Z tej okazji przygotowałam dla Was rozmowę ze znawczynią i praktykiem: Agi Jensen ze studia „Agi Yoga”, które mieści się przy Alei Wilanowskiej w Warszawie. Agi, na bazie swoich doświadczeń, stworzyła także linię ubrań dla osób ćwiczących jogę. Polecam rozmowę i… zdjęcia (ależ Ona ma ciało! 🙂 )

 

LEMINGRAD MOM: – Jestem po 30-tce, nigdy nie ćwiczyłam intensywnie (raczej rower, basen itp.) – czy joga jest dla mnie? Czy można ją zacząć ćwiczyć w każdym wieku i bez jakiegoś specjalnego przygotowania?

AGI JENSEN: – Odpowiedź jest jedna i trzeba ją wręcz wykrzyczeć: TAK! Joga jest dla osób w każdym wieku. Powiem więcej: im szybciej zaczniemy, tym szybciej zaczniemy odczuwać pozytywne efekty praktyki. Joga da nam przygotowanie do uprawiania innych sportów i spowoduje, że będziemy sprawniejsi i witalni na starość. Da nam siłę, elastyczność, kontrolę na oddechem i wyciszenie… Na moich zajęciach  można spotkać przedstawicieli różnych grup wiekowych, gdzie każdy koncentruje się na własnej praktyce, nie porównując się.

Jest wiele różnych rodzajów jogi, a jakiej Ty nauczasz?

Joga której uczę to aschtang/vinyasa yoga, często przyjmuje też nazwę „ power joga”. To  powitania słońca, stojące i siedzące asany, pozycje odwrócone, ćwiczenia oddechowe i na koniec głęboki relaks.

O jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć: rano czy może po południu, wieczorem, żeby się wyciszyć?

Jogę można ćwiczyć jogę o każdej porze. Aczkolwiek ciało o różnych porach zachowuje się inaczej. Rano jest bardziej leniwe i mniej elastyczne, natomiast powoduje że nasz dzień nabiera innej energii i jesteśmy pełni pozytywnych emocji, gotowi do działania. Wieczorem ciało jest bardziej rozciągnięte i potrafi nas zaskoczyć swoja mocą 😉

Zachęcam do eksperymentowania i zapewniam, że za każdym razem doświadczycie nowych emocji.

Czy można ćwiczyć w czasie ciąży oraz po porodzie?

Można ćwiczyć w czasie ciąży, są nawet specjalne zajęcia dla kobiet w ciąży. Na moich zajęciach również można spotkać panie z brzuszkami. Są to jednak dziewczyny , które zaczęły swoja przygodę z jogą już jakiś czas temu i praktyka ze mną nie jest dla nich nowością. Są przygotowane do kontynuowania praktyki pod moim okiem.

Czy ćwiczenie jogi wpływa jakoś na różne aspekty naszego życia? A w każdym razie: czy powinno wpłynąć? Mam na myśli np. to, czy uczy większej uwagi na „tu i teraz”, jakiegoś większego wglądu w głąb siebie?…

Regularne praktykowanie ze zrozumieniem zaczyna być rutyną, czynnością naszego życia, bez której nie potrafimy się obejść. Nasze ciało i umysł doprasza się ćwiczeń i głębokiego oddechu.  Ma to wpływ nie tylko na nasz wygląd i zdrowie , ale też na sen i umiejętność relaksu. Zmienia się system wartości, gdzie na samej górze są uczucia, wolność, kontakt z przyrodą – a na dole w hierarchii rzeczy materialne. Zaczynamy doceniać chwile, moment…tu i teraz….

Stworzyłaś też specjalną linię ubrań dla osób ćwiczących jogę – co te ubrania wyróżnia?

Kolekcja jogowa  „Żywioły Agi Jensen Design” to ubrania komfortowe, nie krępujące ruchu, wykonane z naturalnej wiskozy, posiadające atesty jakości. W body i leginsach można swobodnie wykonywać ćwiczenia jogowe i fitnessowe. Ponadto ubrania te można wykorzystać  na co dzień. Body doskonale komponuje się ze spódnicami każdego rodzaju a leginsy z górą każdego stylu. Kolorystyka pasuje zarówno do blondynek jak i brunetek.

Co joga zmieniła w Twoim życiu?

Joga towarzyszy mi tak długo, że już nawet nie pamiętam jak może być bez niej. Jestem szczęściarą, bo… moja pasja może być moją pracą. Dzięki jodze mam kontrolę nad własnym ciałem i oddechem. Czuję się sprawna i kontroluję stres. Jestem wdzięczna za każdą minutę mojego życia a porażki traktuję jako naukę. Każdy dzień praktyki niesie z sobą nowe doświadczenie, które przyjmuję z pokorą. Nauka jogi natomiast jest moją misją, którą chcę wypełniać najlepiej jak potrafię.

Dziękuję za rozmowę i nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich na Twoją stronę: www.agijensen.com

***

Podobał Ci się ten wpis? To może będziesz również zainteresowana/ny moim postem o ekologicznym salonie fryzjerskim i SPA w Warszawie: Metamorfoza Eco CocoSPA

 

Agi Jensen:

Agi_Jensen_portret

 

Agi Jensen
Agi Jensen

Agi_Yoga

Yoga_Wilanów

 

Komentarze

Navigate