Kino na rowerach

Masz w domu nastolatka z nadmiarem energii? Wyślij go rowerem do… kina pod chmurką. Tam seans  trzeba sobie wyjeździć!

Już 1 czerwca o godzinie 21:00 na Placu Defilad pomysłowe eko wydarzenie w stolicy: pokaz filmowy napędzany energią rowerową. A wszystko to w ramach festiwalu dla dzieci i młodzieży „Kino w Trampkach”.

Żeby na ekranie pojawił się obraz, każdy będzie musiał włożyć w to trochę wysiłku. Wszyscy chętni są zapraszani z rowerami! Uczestnicy razem zapewnią prąd do filmowych projekcji. Im więcej chętnych, tym więcej „czystej energii” wytworzą. Seans odbędzie się na największym „podwórku” Warszawy – Placu Defilad. Ten eko-seans odbędzie się w ramach specjalnej festiwalowej sekcji pt. Naturalnie!

W otoczeniu zieleni pokazane zostaną najlepsze filmy krótkometrażowe przedstawiające nasze relacje z naturą i otaczającym nas światem.
Na deser oscarowy „Chór” – o tym, że śpiewać każdy może.

21:00 „Kino na rowerach – Dzień Dziecka na Placu”

Miejsce: Plac Defilad, Warszawa Centrum 

Wstęp wolny

W zestawie :

  1. „Naturalnie! Kameleon”, reż. Tomer Eshed
  2. „Moroszka”, reż. Polina Minchenok
  3. „Chór”, reż. Kristof Deák
  4. „Witaj jeleniu!”, reż. Örs Bárczy
  5. „Ścieżka gigantów”, reż. Alois di Leo

Wydarzenie jest częścią 5. edycji Kina w Trampkach, czyli Festiwalu dla Dzieci
i Młodzieży. Będzie się on odbywał między 31 maja a 11 czerwca w warszawskich kinach : Luna i Kinoteka . Strona festiwalu: http://www.kinowtrampkach.pl/pl/

Czytaj również: moją rekomendację kreatywnej wystawy dla dzieci w SOHO Factory przy ul. Mińskiej „Architektura ruchu”, oraz zaproszenie na dwa pikniki dla dzieci w czerwcu w Royal Wilanów.

 

 

Komentarze

Navigate