Kogo obserwuję na Instagramie?

Kogo oglądam? Kto mnie inspiruje? Zobaczcie mój mały prywatny ranking:

 

1. Natalia Lucchezzi – 38 tys. obserwujących
@lucchezzi
Rosjanka z prawdziwą fantazją, mama trójki dziewczynek, dizajnerka.
Z Natalią wiąże się zabawna historia. Kiedy towarzyszyłam swojej córce podczas dni adaptacyjnych w przedszkolu, usłyszałam, że jedna z mam mówi do swojej córeczki po francusku. Jako „frankofilka” natychmiast rzuciłam się na nią i spytałam po angielsku:
Czy jesteście z Francji?
Ooo, to skomplikowane – odpowiedziała Natalia – ja jestem Rosjanką, mój mąż jest w połowie Włochem a w połowie Francuzem. Poznaliśmy się w Moskwie, mieszkaliśmy w Paryżu a teraz on dostał pracę w Warszawie. I przyjechaliśmy tu z dziećmi.
Pomyślałam, że to bardzo interesujące i dalej zaczęłyśmy się przewalać w dresach po przedszkolnej wykładzinie, z chmarą dzieci. A kilka dni później, całkiem przypadkiem, odkryłam że Natalia ma na Insta prawie 40 tys. followersów!
Lucchezzi w uroczy sposób pokazuje swoje życie pomiędzy Warszawą, Moskwą, Paryżem i – ostatnio coraz częściej – Londynem. Zawodowo zajmuje się urządzaniem wnętrz i potrafi świetnie sfotografować wystrój swojego domu. Jej profil jest jednak nie tylko estetyczny, ale i bardzo dowcipny. Z humorem komentuje życie matki trójki córek. No i do tego, bez skrępowania, fotografuje się z kieliszkiem wina lub szampana. Jest radosna, spontaniczna i zaraża entuzjazmem. Ostatnio, sama będą w lekkim szoku, że ma tyle fanek, zorganizowała dla nich spotkanie w Moskwie. Oczywiście w modnym drink-barze. Oczywiście pod hasłem „A little party never killed nobody”. Cała Natalia! 🙂

 

 

2. Karolina Ferenstein-Kraśko – 25 tys. obserwujących
@karolinaferenstein_krasko
Jedna z tych kobiet, o których zawsze sobie myślę „Jak ona to robi??”. Ma trójkę dzieci, w tym jedno malutkie. Jest bardzo aktywna zawodowo. Do tego regularnie biega i jeździ konno. I jeszcze organizuje wielkie akcje charytatywne dla dzieci w potrzebie.
Karolinę cenię również za to, że ma fantastyczne pomysły na to, jak reklamować swoje ukochane Mazury. Wiadomo: „Mazury – cud natury”. Ale chyba tylko ona potrafi ściągnąć na imprezę na Mazurach pół Warszawy, albo tak wytyczyć szlak maratonu, żeby biegacze (i dopingujący) „przy okazji” zobaczyli i piękne lasy, i ukwiecone łąki, i magiczne meandry rzeki Krutyni itp.itd. Gdybym była ministrem od środowiska, to bym Karolinę zrobiła ambasadorem Mazur na świecie. Na razie została ambasadorką włoskich ubrań w Polsce: zobacz @brunellocucinelli. Bo ona do tego wszystkiego jeszcze dobrze wygląda.
Fot. Cecylia Leszczak:

 

karolina_ferenstein_krasko

 
3. Jason Hunt – 19 600 obserwujących
@jasonhunt.media
…A jak już mam dosyć oglądania zdjęć mam i dzieci, to przełączam się na profil Jasona Hunta – i jego piesełka, rzecz jasna. Jason Hunt (dawniej „Kominek”) to legenda polskiej blogosfery. W pewnym momencie zrobił to, na co ma ochotę wielu z nas, tylko nie ma na to odwagi. Czyli „rzucić wszystko w cholerę i wyjechać do ciepłych krajów”. On spędza część roku w Tajlandii. Jak do tego doszło, możecie przeczytać na blogu www.jasonhunt.pl. A zdjęcia pooglądać właśnie na Insta (patrz fotka poniżej).
Jason Hunt jest twórcą dorocznego podsumowania najważniejszych osób polskiej blogosfery. Pod wywiadami z nim samym jest zawsze mnóstwo komentarzy, w tym te w stylu „Hunt już dawno się skończył”. Ich ilość jednak tylko utwierdza mnie w tym , że Hunt cały czas przyciąga, ciekawi, zaczepia, wkurza i/lub zachwyca.
Jason, dziękuję, że zezwoliłeś na użycie swojego zdjęcia na moim blogu. I dzięki za maila wysłanego w środku nocy 😉

 

jason_hunt_tajlandia

 
4. Magda Bulera-Payne – 1200 obserwujących
@magdabulera
Kolejna osoba, która może inspirować bo potrafiła odważnie zmienić swoje życie zawodowe. Przez lata była „dziewczyną z korporacji”. Potem odważyła się założyć własną firmę PR. I wkrótce zaczęła obsługiwać w Polsce m.in. markę Louis Vuitton (tak!).
Lubię oglądać jej zdjęcia, bo Magda jest na bieżąco z trendami w modzie i sztuce w najważniejszych europejskich stolicach. Chcecie zobaczyć na jaką wystawę warto wybrać się aktualnie w Londynie lub Paryżu? – wejdźcie na profil Magdy.
Od niedawna jest też współwłaścicielką marki świec zapachowych dla mężczyzn @legnalondon . Luksusowe świece zapachowe dla mężczyzn to w Polsce jeszcze mega ekstrawagancja. Ale Magda wyprzedza trendy w naszym kraju. I wie, co robi. W każdym razie „The Sunday Times” już polecał jej świece, wśród najbardziej „hot” prezentów dla mężczyzn na Święta 🙂
Selfie Magdy przed wyjściem na party “Glamour Woman of The Year”:

magda_bulera
Eksponat z wystawy w „Les Arts Decoratifs” w Paryżu:

magda_bulera_instagram

 

Olivier Janiak – 71 tys. obserwujących
@olivierjaniak
Mało jest jeszcze wciąż w Polsce facetów, którzy umieją się poruszać po świecie mediów zarówno tradycyjnych jak i społecznościowych, i budować dzięki nim konsekwentnie swoją „markę”. Wśród blogerów modowych z pewnością wyróżnia się Ekskluzywny Menel, a wśród prezenterów tv właśnie Janiak. Zresztą powiedzieć o nim tylko „prezenter” byłoby krzywdzące. Znam go zawodowo jakieś 16 lat i wiem, ile w tym czasie zrobił. Z wykształcenia prawnik, z doświadczeniem pracy zarówno jako model jak poważny pracownik Biura Reklamy TVN. Przez lata naczelny pisma „MaleMEN”. Twórca gigantycznej akcji charytatywnej „Kalendarz Dżentelmeni”, którą organizował przez 10 lat, a namówił do pozowania do zdjęć zarówno Roberta Lewandowskiego jak i Janusza Gajosa. To on, jako jedyny dziennikarz z Polski, został zaproszony ostatnio do Paryża na światową premierę kultowego Kalendarza Pirelli. Prywatnie Olivier interesuje się też sztuką współczesną i użytkową. Regularnie lata na targi dizajnu do Mediolanu.
Poza tym znajdziecie na tym profilu sporo zdjęć ze „znanymi i lubianymi” – ale nieoczywistych, często zaskakujących. No i oczywiście zdjęcia trzech przesłodkich urwisów Oliviera, czyli „Janiakowy team”.

Poniżej: Olivier Janiak z Kasią Sokołowską, reżyser pokazów mody.

 

janiak_sokolowska

 

Podobał Ci się ten post? Przeczytaj również Utrwalajmy chwile
I pamiętaj, że możesz oglądać na Instagramie moje zdjęcia, zarówno w telefonie komórkowym jak i na komputerze: lemingrad_mom

Komentarze

Navigate