„Lolek” – mądry prezent na Dzień Dziecka

Książka na którą czekam. Adam Wajrak to jeden z tych dziennikarzy, którym „nie jest wszystko jedno”. Od lat walczy o polską przyrodę. Oraz edukuje Polaków w kwestii poszanowania natury, której jesteśmy częścią – a którą potrafimy bezpardonowo niszczyć.

 
Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o obserwowaniu ptaków. Ale tym razem napisał powieść o psie.
17 maja nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się jego nowa książka „Lolek”. To poruszająca opowieść o psie, który nie miał w życiu łatwo. Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej. Pierwowzorem głównego bohatera książki jest pies, który pewnego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka i jego żony Nurii i który dziś mieszka z nimi w Teremiskach. Autorem ilustracji do „Lolka” jest Mariusz Andryszczyk.

 
„Każdy pies marzy, aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym, by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się odnaleźć…” – więcej czytajcie w książce „Lolek”.

 
Książkę rekomenduje m.in. Dorota Sumińska, lekarka weterynarii, publicystka, która prowadzi program „Wierzę w zwierzę” w radiu Tok FM:
„Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak wielką sympatią darzę psy. Kocham je i chciałabym, by wszyscy ludzie podzielali moje uczucia. Zanim jednak staną się ludźmi, są dziećmi, które ktoś musi nauczyć miłości. Historia Lolka opisana przez Adama Wajraka jest doskonałą “pomocą naukową” w szkole człowieczeństwa. Myślę, że może służyć nie tylko dzieciom. Wielu dorosłych też potrzebuje edukacji w tej dziedzinie. Czytajcie “Lolka” wszyscy! Nieważne ile macie lat. Ważne byście umieli patrzeć sercem, a ta książka umożliwi to każdemu!”

 
Lemingrad Mom poleca także książkę kulinarno-biograficzną „W kuchni mamy i córki” – przeczytaj mój wywiad z autorką, Katarzyną Meller

Komentarze

Navigate