Matka Polka Chylińska

Lubię tę babkę. Bo przy całym swoim „zakręceniu” jest to jedna z najbardziej szczerych osób w polskim szołbiznesie.

 
Wokalistka. Skandalistka. Matka. Przez ostatnie 7 lat – które minęły od jej ostatniej płyty – chyba głównie MATKA. I to trójki dzieci, o czym może nie każdy wie. Co prawda występowała w tym czasie na scenie, pracowała też jako jurorka w programie „Mam talent”, ale – jak sama mówi w wywiadach – pochłonęła ją rodzina.
Teraz wraca z nową płytą. W programie TVN, przy którym pracuję, nagrywaliśmy z tej okazji wywiad z nią. A energia jaką teraz w niej zobaczyłam, i PRAWDA, jaka z niej bije, zainspirowały mnie do tego wpisu.

 
Usiłuję sobie przypomnieć, kiedy o Chylińskiej usłyszałam po raz pierwszy. Połowa lat 90. Czas, kiedy dla szołbiznesu odkrył ją Grzegorz Skawiński. Zbuntowana małolata o obłędnym drapieżnym głosie, nieco pucołowata, z uroczą diastemą między zębami. Taką ją pamiętam z tamtych czasów. Pamiętam świetny utwór „Drzwi”. No i oczywiście słynne „Fuck off” rzucone do byłych nauczycieli, kiedy odbierała statuetkę Fryderyka i była już w trakcie oszałamiającej kariery.

 
Na żywo po raz pierwszy zobaczyłam ją w 2008 roku, na konferencji programowej TVN, kiedy przedstawiono ją jako nową jurorkę „Mam talent”. To już nie była pucołowata Chylińska, tylko „wylaszczona” kobieta w spódnicy mini. Szok dziennikarzy (że zgodziła się na udział w telewizyjnym show) mieszał się z zachwytem nad jej zgrabnymi nogami – Jak to, to Chylińska jest taką laską?? Ale ona była wtedy również nieco speszona, może wręcz zdenerwowana. Biegający wokół niej spece od wizerunku sprawdzali jak w naszej kamerze wygląda jej profil, a ja się zastanawiałam czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku…

 
Jak sama Chylińska ocenia te ostatnie 7 lat, to możecie przeczytać w wielu wywiadach, których teraz udzieliła. Podobno nie zawsze było różowo. – No jasne! My matki wiemy dobrze, że wychowując trójkę dzieci można po prostu zwariować. Przynajmniej chwilowo 😉

Chylińska jest zresztą autorką jednego z moich ulubionych cytatów dotyczących macierzyństwa. Brzmiało to mniej więcej tak:
„Macierzyństwo poukładało mnie. Bo kiedy twoje dziecko ma gorączkę, to nie masz czasu na roztrząsanie bólu istnienia tylko zasuwasz po Panadol w czopkach”.

 
30 września 2016 Chylińska wróciła z nową płytą niespodziewanie, nie zapowiadała jej wcześniej. W EMPiKu przy Marszałkowskiej, gdzie podpisywała album pt. „Forever Child”, czekały na nią tłumy. A ona znowu świetnie wygląda, jak nastolatka. W rozmowie z Olivierem Janiakiem z „Co za tydzień”, nagrywanej tuż przed spotkaniem z fanami, tryskała humorem i energią. Wygłupiała się, że najbardziej cieszy się z tego, że mogła przyjść tu sama – czytaj: bez trójki dzieci. Że znowu jest nie tylko mamą, ale i artystką, dziewczyną rock’n’rolla. Przyznała, że mamą chciała być na 100%. Więc nie starczało czasu, energii i spokoju, żeby wcześniej przygotować nową płytę. Ale w końcu jest. I Agnieszka jest z niej chyba bardzo dumna. I – jak to mawia dziś młodzież – jara się.

 
A ja cenię ją za to, że ma odwagę mówić o tym, o czym inne gwiazdy wolą milczeć. Że nie jest łatwo być matką i artystką. Że bycie mamą trójki dzieci wymaga wyrzeczeń. Że nie da się zawsze pogodzić wszystkich kobiecych ról, tak jak by się chciało: matki, żony, duszy towarzystwa, bizneswoman. Że trudno się pogodzić z upływającym czasem, z tym, że ludzie się zmieniają. – Ona o tym mówi. Niegłupio. Warto więc zobaczyć w niej kogoś więcej, niż tylko szaloną i wytatuowaną babkę z tv.

 

*

Trasę koncertową Chylińska rozpoczyna 21 października w warszawskim klubie Palladium. – Pani Agnieszko, Pani da czadu!!! Inne mamuśki czekają 🙂

Jeśli na koncercie będzie miała tę fantastyczną energię, jaką miała podczas rozmowy z Olivierem Janiakiem, to jestem spokojna, że to będzie zajeb..sty koncert 😉

Rozmowa Oliviera Janiaka z Agnieszką Chylińską zostanie wyemitowana w magazynie „Co za tydzień” TVN w niedzielę 9 października 2016. Początek programu o g.11:00.
A na YouTube możesz obejrzeć najnowszy clip Chylińskiej do singla Królowa łez
Podobał Ci się ten post? Czytaj również wpis Mama i czas

agnieszka_chylinska

fot. materiały Warner Music Polska

Komentarze

Navigate