Metamorfoza Eco CocoSPA

LemingradMom wspiera kobiece biznesy. A czy może być biznes bardziej kobiecy i „wdzięczny” niż prowadzenie salonu piękności i SPA? Monika i Łucja są wspólniczkami i prowadzą dwa salony w Miasteczku Wilanów. Ten większy, Cocospa przy ul. Sarmackiej 6 właśnie przeszedł metamorfozę. Klientkami Cocospa są m.in. prezenterka Agnieszka Cegielska i popularna blogerka „fit mom” Anna Nowak (Cooka.pl). Jak się prowadzi biznes dla kobiet, samemu będąc kobietą i mamą?…

 

LEMINGRAD MOM: – Obie ukończyłyście Szkołę Główną Handlową, ale poznałyście się dopiero przy zakładaniu wspólnego biznesu. Od razu wiedziałyście, że to mają być salony kosmetyczno-fryzjerskie?

MONIKA i ŁUCJA:  – Pomysł założenia salonu wyszedł trochę spontanicznie i – jak to w życiu bywa – był wynikiem zbiegu różnych okoliczności. Faktycznie, biznes kosmetyczny jest bardzo kobiecy i wdzięczny. Ale też jak każdy biznes wymaga nieustannej uwagi, dokładnej analizy rynku, śledzenia nowości i trendów.

Prowadzenie salonów Eco Cocospa jest dla nas dużym wyzwaniem, ale wciąż daje nowe możliwości i pomysły. Mamy plany rozwojowe i wszystko wskazuje na to, że w tym roku dodatkowo zaangażujemy się w pokrewną branżę.

Wasz większy salon, przy ulicy Sarmackiej, 6 obecnie przeszedł metamorfozę. W jakim kierunku chcecie teraz iść?

Już dwa lata temu przy otwarciu naszego drugiego salonu szukałyśmy niszowej marki do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Zgodnie z naszymi zainteresowaniami i trendami miały to być produkty ekologiczne, wydajne w użytkowaniu i pięknie podane. Kiedy poznałyśmy produkty O’righta i Natulique zostałyśmy pierwszym w Polsce salonem partnerskim, pracującym wyłącznie na ekologicznych kosmetykach. We wrześniu mijają 2 lata, a my utwierdziłyśmy się w przekonaniu, że można farbować i pielęgnować włosy bez chemii i to naprawdę działa.

Naturalną konsekwencją było wprowadzenie O’righta i Natulique’a w naszym pierwszym salonie na Sarmackiej. Jesteśmy właśnie świeżo po metamorfozie. Nowe wnętrze wpisuje się w naszą wizję Eco Cocospa, jest dużo drewna i zieleni. W nowym miejscu oprócz pielęgnacji i koloryzacji będzie można również wykonać fantastyczny zabieg FORMOSA (polegający na specjalistycznym masażu skóry głowy – przyp. LemingradMom).

 

 

 

Nowy wystrój salonu
Nowy wystrój salonu

Które zabiegi na twarz cieszą się największym powodzeniem u waszych klientek?

W okresie jesienno-zimowym najpopularniejsze są kwasy i zabiegi złuszczające. O okresie wiosenno-letnim zabiegi nawilżające i regenerujące. Przez cały rok klientki korzystają również z zabiegów mezoterapii igłowej, bezigłowej oraz fal radiowych, wszystko zależy od problemów i potrzeb skóry.

Przed każdym zabiegiem skóra klientki jest analizowana i zabiegi dobierane są indywidualnie.

Czy macie jakąś ofertę dla kobiet w ciąży albo mam tuż po porodzie?

Oczywiście, dla kobiet w ciąży proponujemy m.in. specjalistyczne masaże oraz zabiegi na twarz. Dla młodych mam zabiegi ujędrniające tj. zabieg  bańką chińską i masaż próżniowy Biovacuus.

W okresie ciąży i karmienia piersią polecamy ekologiczną koloryzację i pielęgnację, w których się specjalizujemy. Są to bezpieczne zabiegi, bez chemii 🙂

 

Zdradziłyście mi kiedyś przy kawie, że Natalia Siwiec przychodziła do Was na pewien zabieg antycellulitowy. Jej ciało wygląda na zdjęciach na doskonałe. To jaki jest ten sekretny zabieg Natalii Siwiec? 😉

 

Bardzo skutecznym antycellulitowym zabiegiem jest właśnie Biovacuus. To masaż próżniowy, który przy regularnym stosowaniu znacząco modeluje sylwetkę i usuwa cellulit. Same przetestowałyśmy i gorąco polecamy.

Osobiście uważam, że trudno w Warszawie znaleźć dobrego fryzjera: takiego, który się nie spieszy, z delikatnością i wyczuciem zajmuje się naszymi włosami. Jaką fryzjerkę polecacie w swoim salonie?

Każda z naszych fryzjerek jest fachowcem w swojej dziedzinie, posiada ogromne umiejętności i doświadczenie. W obu salonach regularnie szkolimy fryzjerów z trendów w koloryzacji i cięciach.

Wybór ulubionego fryzjera zależy bardziej od osobistych preferencji danego klienta.

Jedna z Was ma dwoje, a druga troje dzieci – jak udaje się Wam łączyć obowiązki domowe z biznesowymi? Jakieś patenty, które możecie zdradzić moim  czytelniczkom?

Patentów nie mamy, tym bardziej, że problem łączenia pracy i życia rodzinnego dotyczy każdej pracującej mamy. Nie jest to proste, ale nam bardzo pomaga fakt, że jesteśmy we dwie i w razie awaryjnej sytuacji możemy w pełni się zastąpić.

Dzięki mojej koleżance miałam kiedyś w Waszym salonie zorganizowany wieczór panieński. Jesteście nadal otwarte na takie imprezy specjalne?

Tak, jak najbardziej. Jesteśmy zawsze otwarte na różnego rodzaju inicjatywy i spotkania. Organizujemy wieczory panieńskie i inne kobiece spotkanie. Oferty przygotowujemy indywidualnie w zależności od okoliczności.

Prowadzenie każdego biznesu rodzi czasem napięcia. Macie po pracy jeszcze ochotę na wspólne wyskoczenie na kawę albo wyjazdy?

Mamy 😉  W zeszłym roku spędziłyśmy wspólnie tydzień w Japonii, była to cudowna przygoda. Połączyłyśmy intensywne zwiedzanie z poszukiwaniem nowych inspiracji. Będziemy takie wyjazdy powtarzać 🙂

***

Na zdjęciu od prawej: Monika Sochacka i Łucja Dresler oraz ekipa Organics Beauty, która m.in. szkoli fryzjerów chcących pracować na kosmetykach naturalnych.

 

Łucja_Dresler

 

Szampony marki O’right – w salonie można kupić również łagodny szampon dedykowany dzieciom:

szampon_Oright

Jesteś kobietą i zastanawiasz się nad otwarciem swojego biznesu? Przeczytaj mój wywiad z Olgą Kozierowską – mamą trójki dzieci i bizneswoman.

Czytaj również o Zuzi z Miasteczka Wilanów, która wymyśliła markę odzieżową Yes Ma’am – czyli personalizowane koszulki z napisami.

 

 

Komentarze

Navigate