Restauracja Flaming w Warszawie

Uciekające lato przypomniało mi o restauracji, w której łatwiej poczuć się tak jak na wakacjach.

 

 

Jest takie miejsce, praktycznie w centrum Warszawy, gdzie można się poczuć trochę jak w amerykańskim Hamptons. Tamto Hamptons jest położone na Long Island, a swoje letnie rezydencje nad oceanem mają w okolicy znani i bogaci (m.in. projektant Tommy Hilfiger). Nasze „Hamptons” znajduje się przy ulicy Chopina 5.
Lubię tę restaurację zwłaszcza wtedy, kiedy funkcjonuje ogródek letni oraz weranda (na szczęście ogrzewana, kiedy jest taka potrzeba). Już samo wejście na werandę – zazwyczaj tonące w kwiatach – wygląda zachęcająco. A na terenie ogródka znajduje się placyk zabaw dla dzieci, z huśtawkami i zjeżdżalnią. Jeśli masz nieco starsze dzieci, to możesz na nie zerkać również z werandy właśnie:

 

flaming_widok_z_werandy

 

restauracja_flaming

 
W ogródku stoją dziecięce mebelki: niskie fotele i stoliki. Właściciele mogliby jedynie popracować nad jakością trawy w tej części ogrodu – mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie z tym trochę lepiej!
Jeśli chodzi o menu, to zmienia się ono w restauracji wraz z sezonami. Ja uwielbiam m.in. kozi ser na ciepło, z ziarenkami słonecznika. Dzieci dostają oddzielne menu, w kształcie misia. Bezpiecznym wyborem jest zawsze pizza: bo we Flamingu znajduje się prawdziwy piec do jej wypieku. Pizza jest więc na dobrym, cienkim i lekko chrupiącym cieście.

 

flaming_kids_menu
Jeśli macie maluszka, który wymaga przewijaka to minusem mogą się okazać małe łazienki. Ale poza tym – to restauracja, którą polecam na rodzinne wypady z dziećmi. Zwłaszcza w ciepłe dni! Poniżej kilka moich zdjęć z wizyt we Flaming&Co w sezonie letnim 2016. W wakacje w restauracji w weekendy pracowały sympatyczne animatorki, oraz odbywały się zajęcia dla dzieci, np. wspólne rysowanie z marką Stabilo. Karolina potrafiła się tam tak „wybawić”, że – po zjedzeniu obiadu i deseru – padała na kanapie na drzemkę:

 

karolina_flaming

 

ser kozi na ciepło:

flaming_ser_kozi

 

mule:

flaming_restauracja_mule

 

 

 

restauracja_flaming_ryba  flaming_restaurant_opinie

 

flaming_restaurant_plac_zabaw

 

flaming_mebelki_dzieci

 

Flaming Restaurant
ul. Chopina 5
00-539 Warszawa
+48 22 628 81 40
+48 724 234 234
pn- nd: 8:30-24:00
restaurant@flaming-co.com
Przeczytaj również moje inne rekomendacje dotyczące warszawskich restauracji, do których można wybrać się z dziećmi:
Restauracje Aioli i Kuchnia Otwarta – moje wrażenia

 

lemingrad_mom_flaming

Komentarze

Navigate