Sexy mamy i Pirelli

Kiedyś większość aktorek czy modelek marzyła o tym, żeby zaproponowano im sesję w „Playboyu” – teraz w dużo lepszym tonie jest zostać uwiecznioną na kartach słynnego kalendarza „Pirelli”, w skrócie „The Cal”.

 
Kalendarz wymyśliła w 1964 roku włoska marka specjalizująca się w sprzedaży opon samochodowych. Ten – początkowo – firmowy gadżet szybko jednak przekształcono w jedno z najbardziej artystycznych i kultowych wydawnictw świata.
Kalendarz do dziś nie jest dostępny w sprzedaży. Otrzymują go jedynie najwybitniejsi koneserzy sztuki (filmowcy, aktorzy, muzycy) i oczywiście najważniejsi klienci firmy Pirelli. Na świecie ukazuje się zaledwie kilkanaście tysięcy egzemplarzy. Pierwszy egzemplarz tradycyjnie przekazywany jest… brytyjskiej królowej 🙂

 
Do Polski w 2016 roku trafiło niespełna 100 sztuk kalendarza.

 

 

Autorem zdjęć, po raz trzeci w historii kalendarza, został ceniony niemiecki fotograf Peter Lindbergh. W zeszłym roku Annie Leibovitz sfotografowała silne kobiety, takie jak Amy Schumer, Yoko Ono i Serena Williams, w tym Lindbergh uwiecznił kobiety dojrzałe. O edycji Kalendarza na 2017 Peter Lindbergh powiedział, że jest to

 

„Przekaz zrywający z fałszywym ideałem piękna w branży”.

 
W najnowszej sesji wzięły udział: Lupita Nyong’o, Jessica Chastain, Uma Thurman, Nicole Kidman, Lea Seydoux, Robin Wright, Zhang Ziyi, Helen Mirren, Rooney Mara, Penelope Cruz, Julianne Moore, Charlotte Rampling, Alicia Vikander, Kate Winslet oraz Jessica Chastain. Jako gość specjalny pojawiła się… Anastazja Ignatowa – profesor teorii polityki z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. M.W. Łomonosowa 🙂

 
Wizją Linbergha było przedstawienie artystek takimi, jakimi są, dlatego w większości stylizacji zobaczymy „odczarowane gwiazdy Hollywood” – z nieułożonymi włosami, w codziennych, zupełnie zwyczajnych ubraniach. Część aktorek sfotografowana została tak, jakby właśnie wstała z łóżka: w piżamie, bez makijażu z nieuczesanymi włosami. „Będzie to odpowiedź na panoszący się w przemyśle filmowym kult sztuczności” – zapowiada fotograf.

 

 

Światowa premiera kalendarza na rok 2017 odbędzie się pod koniec listopada w Paryżu.
Dla dziennikarzy z Polski przewidziano jedynie dwa miejsca – szczęśliwcem, który obejrzy te piękne kobiety z bliska będzie dziennikarz Olivier Janiak. Fotki z eventu na bieżąco będzie z pewnością wrzucał na swój profil na Instagramie: olivierjaniak. A później będzie można również obejrzeć jego relację telewizyjną, w magazynie „Co za tydzień” TVN, który produkuję.

 
Podczas dwudniowej premiery planowana jest m.in. konferencja prasowa w hotelu Salomon de Rothschild oraz koktajl i Gala Dinner w Cité du Cinema Paris. Ostateczne zdjęcia z Kalendarza z pewnością wkrótce obiegną cały świat – na razie zobaczcie kilka ujęć z planu tej niezwykłej produkcji. Czyż nie są to prawdziwie sexy mamy?

 

 

Kate Winslet
Kate Winslet
Robin Wright
Robin Wright
Uma Thurman
Uma Thurman
Penelope Cruz
Penelope Cruz

Komentarze

Navigate