Tydzień Dziecka w Warszawie – KALENDARIUM

Dzień Dziecka to za mało! Już po raz drugi w Warszawie odbędzie się „Tydzień Dziecka”. 20 publicznych instytucji kultury, 10 dni wypełnionych ciekawymi wydarzeniami: koncerty, konkursy, spektakle teatralne, warsztaty, wycieczki i wystawy.

Po raz drugi warszawskie instytucje kultury wspólnie promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka. To kolejna tego typu akcja w Warszawie, w której udział bierze aż 20 instytucji kultury. Propozycje dają gwarancję najwyższej jakości pod względem programu, miejsca i wartości edukacyjnych. Wydarzenia przygotowane są przez najlepszych artystów, pedagogów i animatorów. Inicjatywa „Tydzień Dziecka” została przygotowana również z myślą o osobach, które na co dzień nie odwiedzają warszawskich instytucji kultury.

„Tydzień Dziecka” to inicjatywa instytucji kultury należących do sieci ADESTE. Wspiera ją Biuro Kultury m. st. Warszawy, dla którego rozwój publiczności (audience development) jest strategicznym priorytetem w ramach Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020.

Harmonogram wydarzeń:

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI

27.05, godz. 10:00, 11:00

„Pianka malarska” z cyklu „Smykowizje”.

warsztat dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

Podczas warsztatów użyjemy nietypowej materii malarskiej, jaką jest pianka do golenia i sprawdzimy, co można nią namalować. Co się stanie, gdy dosypiemy do niej inne materiały np. kaszę czy piasek? Prowadzenie: Anna Szary.

27.05, godz. 12:00

„Flagowe historie” z cyklu „Jak smakuje sztuka?”

warsztat dla rodzin z dziećmi 5-10 lat

Podczas warsztatów poznamy jedną z artystek, której praca prezentowana jest na wystawie. Monika Drożyńska jest założycielką szkoły haftu dla pań i panów Złote rączki, i to właśnie haft jest jedną z jej ulubionych i najczęściej używanych przez nią technik. Na spotkaniu artystka opowie nam o swojej twórczości i pokaże swoje prace. Poznamy realizowany w różnych krajach projekt Flaga i będziemy mieli okazję zaprojektować autorskie chorągiewki i wykonać je na różne sposoby. Będą to nasze osobiste i oryginalne projekty, na których może znaleźć się absolutnie wszystko: wymarzony zwierzak, słowa ważnej piosenki lub piękne kwiaty.

03.06, godz. 10:00, 11:00

„Galeria pełna dźwięków” z cyklu „Smykowizje” – performance dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

Dorośli podpowiadają, że w galerii głównie patrzymy. Ale właśnie może niekoniecznie? Może w galerii też czasami warto zamknąć oczy? I zamienić się w słuch. A kiedy zamyka się oczy, można usłyszeć więcej – szmery, szepty, a nawet ciszę. I wtedy dopiero widzi się najwięcej. Prowadzenie: Anna Kierkosz. Wystąpi: Hashtag Ensemble.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia: bilet rodzinny 30 złotych
www.u-jazdowski.pl

 

ZACHĘTA – NARODOWA GALERIA SZTUKI

30.05, 01.06, 02.06, godz. 12:00 i 14:00

Warsztaty dla grup zorganizowanych towarzyszące pokazowi „Mały Przegląd”

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

04.06, godz. 12:30 (dzieci w wieku 4-6 lat) i godz. 15:00 (dzieci w wieku 7-10 lat)

Warsztaty rodzinne

Wstęp płatny. Bilet rodzinny w cenie 18 zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci), obowiązują zapisy.

www.zacheta.art.pl

 

NARODOWY INSTYTUT FRYDERYKA CHOPINA

03.06, godz. 11:00

Mała Akademia Chopinowska w Muzeum Chopina

rodzinne warsztaty muzyczno-plastyczne w 3 grupach wiekowych: 3-4, 5-6-7-10.

Inspiracją dla warsztatów muzycznych i plastycznych dla dzieci będzie wystawa czasowa: Opera Chopina – Fryderyk w Teatrze Narodowym, którą będziemy zwiedzać w ramach zajęć: 3 czerwca – Baśniowy świat Czarodziejskiego fletu. Chopin i Mozart.

Koszt: 18 zł/zajęcia lub 60 zł/karnet na 4 zajęcia. Rezerwacje pod nr tel. +48 22 44 16 251/252 lub e-mailowo: bilety.muzeum@nifc.pl

04.06, godz. 10:00 – 17:00

VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

recitale pianistyczne, warsztaty florystyczne, muzyczne, gra terenowa, czytanie bajek

VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli: „Jakież kwiaty, jakie wianki…”. Pośród kwitnących w parku magnolii, tulipanowców, bratków, szałwii i kalin zabrzmią rozmaite muzyczne kwiaty: te roztańczone z baletu Czajkowskiego, te operowe z duetu Delibesa, a także te liryczne – śpiewokwiaty Lutosławskiego. Wsłuchamy się w kwiatowe baśnie o Calineczce i kwiecie paproci, zapleciemy wianki, ubarwimy kwiatami tkaniny, pod japońską wiśnią będziemy składać origami.

WSTĘP WOLNY DLA OSÓB Z DZIEĆMI

www.chopin.nifc.pl

 

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN

28.05, godz. 11:00

Szafa grająca!

piknik rodzinny

Jak zawirować w tangu? Jak wyskakać fokstrota? Będziemy grać, słuchać i tańczyć do znanych żydowskich przebojów. Małych majsterkowiczów zapraszamy na warsztaty twórcze, na których powstaną niespotykane instrumenty muzyczne, pobawimy się także na „silent disco” i  wybębnimy nasz własny rytm radości. Nie zabraknie smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek.

W tym dniu będzie można także wziąć udział w rodzinnym spacerze po wystawie czasowej „Szafa grająca!” oraz w finałowym koncercie.

Pełny program: http://www.polin.pl/pl/dziendziecka

Wstęp wolny.

 

MUZEUM ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

1.06, godz. 11:00

Kropki w paski. Kolekcja kształtów

Warsztat dla dzieci 1-3 lat

 

Jakie ornamenty można odnaleźć w zabytkowych wnętrzach, a jakie wzory napotkamy spacerując w kwitnącym ogrodzie? Zapraszamy do wspólnej zabawy, w czasie której będziemy poznawać świat form i kształtów.

 

1.06, godz. 17:00

Promocja książki „Dziewczyny z ryciny”

spotkanie autorskie i warsztaty z ilustratorem dla dzieci 6-12 lat

Spotkanie z autorami książki pt. „Dziewczyny z ryciny” Jarosławem Mikołajewskim i ilustratorem Marcinem Bruchnalskim w Starej Kordegardzie.

 

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

 

 

MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE

28.05, godz. 11:00 i 13:00

Porysujmy jak dawniej – warsztaty

Opowiemy, w jaki sposób uczyli się dawni mistrzowie, z jakich pomocy korzystali? Kredki, ołówek oraz węgiel posłużą nam do wykonania wyjątkowych prac na papierze.

bilet warsztatowy 15 zł.;
Zapisy od 22 maja: poniedziałek–piątek, 8.30–15.00, tel. +48 22 621 10 31 wew. 246 lub +48 22 629 50 60 oraz pod adresem e-mailowym: edukacja@mnw.art.pl

04.06, godz. 11:00 i 13:00

Jak zostać królem? – warsztaty

Jaka atmosfera towarzyszyła królewskim narodzinom? Jak wyglądała koronacja? Na te pytania odpowiemy wspólnie podczas rodzinnych warsztatów.

bilet warsztatowy 15 zł.; Zapisy od 29 maja, Przyjaciele MNW od 22 maja:

poniedziałek–piątek, 8.30–15.00, tel. +48 22 621 10 31 wew. 246 lub +48 22 629 50 60 oraz pod adresem e-mailowym: edukacja@mnw.art.pl

Na wydarzenia należy zgłosić się najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem spotkania, później rezerwacja miejsca przepada.

 

MUZEUM RZEŹBY W KRÓLIKARNI

04.06, godz. 12:00

Kolorowe marmury – warsztaty rodzinne.

W trakcie warsztatów poznamy różne odmiany marmuru  i nauczymy się je odróżniać od innych kamieni. Poznamy przykłady rzeźb powstałych z tego kamienia zamieszkujących Królikarnię.

Zainspirowani wystawą „Relacja Warszawa – Zakopane” stworzymy zeszyty z okładkami z marmurowymi wzorami, posługując się metodą malowania na wodzie.

 

Zapisy: edukrolikarnia@mnw.art.pl

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona

 

www.krolikarnia.mnw.art.pl

 

MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE

27.05, godz. 10:00 – 11:30

Wiosenny ptaków śpiew | Badacze przyrody

Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 8–12 lat.

Podczas warsztatów opowiemy o różnych metodach rozpoznawania ptaków. Sprawdzimy, czym różnią się zamieszkujące ogrody wilanowskie ptaki pod względem wyglądu, a także odgłosów. Poznamy kartograficzną metodę inwentaryzacji ptaków.

Wstęp płatny, 10 zł/os., nie obowiązuje rezerwacja

28.05, godz. 11:00 – 12:00

Arie i kantaty z barokowej komnaty | Muzyczny Wehikuł

Koncert edukacyjny dla dzieci w wieku 6–9 lat.

Spotkanie będzie okazją do poznania podstawowych form muzycznych epoki baroku.

Wstęp płatny, 20 zł – opiekun, 15 zł – dziecko, nie obowiązuje rezerwacja.

01.06, godz. 11:00 – 18:00

Zbuduj pałac! | Przestrzeń kreatywna

Warsztat dla dzieci w wieku 3–8 lat

Przestrzeń do wypoczynku w plenerze połączona z warsztatami kreatywnymi dla dzieci w wieku 3–8 lat. W przypadku złej pogody warsztaty odbędą się w budynku Pompowni. Zapraszamy do parku wilanowskiego na chwile ożywczej bierności i twórczego relaksu podczas wypoczynku na leżakach i kocach na łonie natury. Wypoczynkowi towarzyszyć będą warsztaty kreatywne, podczas których najmłodsi będą budować własny pałac z różnego rodzaju klocków.

Wstęp wolny, nie obowiązuje rezerwacja

04.06, godz. 10:00 – 14:00

Ptaki ogrodów wilanowskich | Obserwacje ornitologiczne

Spotkanie dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, można dołączyć w dowolnym momencie. Spotkanie z lornetkami i lunetami w punkcie obserwacyjnym nad Jeziorem Wilanowskim.

wstęp w cenie biletu do parku, nie obowiązuje rezerwacja

04.06, godz. 13:00 – 17:00

Alfabet (nie)porozumienia | Wieża Babel kontra Przestrzeń

Warsztat

Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których wykorzystamy język sztuki, pozwalający komunikować się nawet bez użycia słów. W czasie warsztatów będziemy wykonywać zaszyfrowane prace plastyczne. Stworzymy własny alfabet (nie)porozumienia i wyślemy komunikat o tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

 

Wstęp w cenie biletu do parku, nie obowiązuje rezerwacja

Informacja i rezerwacja

tel.: (+48) 22 54 42 850 (od poniedziałku do piątku w godz. 9–16)

e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl, online: www.bilety.wilanow-palac.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

 

 

MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ W WARSZAWIE

27.05, godz. 12:00    

Mityczne opowieści. Działania otwarte w Muzeum nad Wisłą

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 12 lat

Tym razem na warsztatach wybierzemy się w podróż do starożytnej Grecji!

Towarzyszyć nam będą antyczni bogowie i herosi. Dzięki nim przekonamy się, że nie każda syrena musi mieć rybi ogon.

miejsce: Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

03.06, godz. 10:00

Rodzinna wycieczka do domu Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie

Zwiedzanie i wycieczka przeznaczona dla dzieci w wieku 5 – 7 lat wraz z opiekunem

Wycieczka do domu Hansenów to dla każdego małego człowieka podróż do świata, w którym architektura i życie codzienne nierozerwalnie splatają się z naturą.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Miejsce: dom Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zapisów: http://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/szumin-wycieczka-rodzinna-do-domu-hansenow-w-szuminie-2/1

03.06, godz. 12:00

Atlas podwodny. Działania otwarte w Muzeum nad Wisłą

Warsztaty dla dzieci w wieku 4 – 12 lat

Co czai się w odmętach Wisły? Czy rzeczywiście można spotkać tam syreny? Na wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza” zbadamy je we wszelkich możliwych odsłonach: syreny groźne, zmęczone, dzikie, eleganckie, waleczne, a nawet ptasie…

Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

miejsce: Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22

www.artmuseum.pl

 

MUZEUM WARSZAWY

01.06, godz. 15:00

Ozdabiamy rzeczy – warsztat

W wybranych miejscach wystawy dzieci i ich opiekunowie będą mogli ozdobić wizerunki rzeczy warszawskich. Inspiracji dostarczą eksponaty, ale warto też uwolnić wyobraźnię.

Wstęp wolny.

03.06, godz. 11:00

Dawne gry i zabawy – zajęcia

W muzealnym lapidarium dzieci i ich opiekunowie znajdą stanowiska pełne dawnych, ale zupełnie niestarzejących się gier i zabaw. Czekają m.in. gra w klasy, wyścig z kapslami, hula-hop, cymbergaj.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

www.muzeumwarszawy.pl

 

ORKIESTRA SINFONIA VARSOVIA

04.06, godz. 16:00

Dzień Dziecka na Grochowskiej

Koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik  „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”.

Wstęp wolny

www.sinfoniavarsovia.org

 

TEATR BAJ

01.06, 2.06, godz. 9:15 – 12:15

Dzień Dziecka w Akademii Pana Kleksa

Przekroczenie bramy Teatru Baj w tych dniach będzie równoznaczne z wstąpieniem do słynnej Akademii oraz poddaniem się jej zwyczajom, zasadom i planowi zajęć. W programie między innymi: łapanie motyli, zdobywanie piegów, SPEKTAKL, nauka kleksografii, przyrządzanie specjałów według przepisów Pana Kleksa.

09:15-09:45 Pasowanie na uczniów Akademii, ćwiczenie sprytu, zdobywanie piegów, kleksografia
10:00 Spektakl „Akademia Pana Kleksa”
11:30-12:00 Pasowanie na uczniów Akademii, ćwiczenie sprytu, zdobywanie piegów, kleksografia
12:15 Spektakl „Akademia Pana Kleksa”

03.06, godz. 10:00 – 13:45

Dzień Dziecka w Akademii Pana Kleksa – spektakl i warsztaty

10:00-10:45 Pasowanie na uczniów Akademii, ćwiczenie sprytu, zdobywanie piegów, kleksografia
11:00 Spektakl „Akademia Pana Kleksa”
12:30-13:30  Dalsze zdobywanie umiejętności niezbędnych dla uczniów Akademii
12:45-13:45  Zajęcia specjalne w Akademii: Lekcja Pana Kleksa i Szpaka Mateusza, Wizyta we Wnętrzu Bajek, Niezwykła Kuchnia Pana Kleksa – obowiązują dodatkowe zapisy

04.06, godz. 10:00 – 13:45

Dzień Dziecka w Akademii Pana Kleksa – spektakl i warsztaty

10:00-10:45 Działania animacyjne na dziedzińcu i w foyer
11:00 Spektakl „Akademia Pana Kleksa”
12:30-13:30  Dalsze zdobywanie umiejętności niezbędnych dla uczniów Akademii
12:45-13:45  Zajęcia specjalne w Akademii: Lekcja Pana Kleksa i Szpaka Mateusza, Wizyta we Wnętrzu Bajek, Niezwykła Kuchnia Pana Kleksa – obowiązują dodatkowe zapisy

Wszystkie wydarzenia płatne, na 3 i 4 czerwca obowiązują zapisy.

teatrbaj.pl 

 

TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY
5 czerwca, godz. 10:00

Lekcja teatralna

Poznaj Teatr Dramatyczny od kulis! TEATR. SCENOGRAFIA. KOSTIUMY. CHARAKTERYZACJA. PREMIERA. WIDOWNIA. ADAPTACJA. PERUKA. AFISZ. SCENA. BILET. RECENZJA. KURTYNA… Będzie dużo nowych pojęć, sporo chodzenia i jeszcze więcej do zobaczenia. Zaczniemy od najbardziej oczywistych przestrzeni jak hol kasowy, foyer i widownia, przez korytarze, zakamarki, kulisy, pracownie (tak, też te na poziomie -1 gdzie Pałac Kultury i Nauki łączy się w jedną, wielką sieć niezgłębionych korytarzy), garderoby, charakteryzatornie, aż na scenę!

 

Wstęp płatny, zapisy: arleta.madra@teatrdramatyczny.pl

 

TEATR LALEK GULIWER

01.06, godz. 10:00, 12:00

KOT W BUTACH
spektakl dla dzieci od 4 lat
Wstęp płatny.

02.06, godz. 10:00

KOT W BUTACH
spektakl dla dzieci od 4 lat
Wstęp płatny.

03.06, godz. 12:00

NA ARCE O ÓSMEJ, Miejski Teatr z Podgoricy (Czarnogóra)
spektakl dla dzieci od 5 lat i warsztaty
DZIEŃ CZARNOGÓRSKI, w ramach którego odbędzie się spektakl oraz warsztaty i animacje dla dzieci. Po spektaklu także spotkanie z aktorami.

03.06, godz. 17:30

KOT W BUTACH
spektakl dla dzieci od 4 lat
Wstęp płatny.

04.06, godz. 11:00
KOT W BUTACH
spektakl dla dzieci od 4 lat
Wstęp płatny.
www.teatrguliwer.waw.pl

 

NOWY TEATR

01.06, 02.06, godz. 9:30 i 11:00 oraz 03.06, 04.06, godz. 11:00 i 12:30

Elementarz – spektakl w reżyserii Michała Zadary na podstawie „Elementarza” Falińskiego.
Bilety: 25/20 zł

04.06, godz. 14:00 (koncert), inne wydarzenia od godz. 10:00

Dzień Dziecka – koncert Jerza Igora, spektakl, warsztaty ceramiczne, czułe czytanki, gry podwórkowe, a w menu smaki dzieciństwa.

Wstęp wolny.

www.nowyteatr.org

 

TEATR LALKA

30.05, 31.05, godz. 10:00

Ele-mele-dudki teatrzyk malutki

Warsztat dla widzów 5 +

Nauka budowy i animacji lalki teatralnej.

01.06, 02.06, godz. 11:00

Cudowna podróż

Spektakl dla widzów 7+

Spektakl w planie lalkowym i aktorskim z muzyką na żywo.

01.06, godz. 12:30

Warsztaty wokalno – perkusyjne

Dla widzów 7+

Zajęcia przybliżają nieznane instrumenty, uczą śpiewu i rytmu.

04.06, godz. 17:30

Karnawał zwierząt

Spektakl dla widzów 4+.

Muzycznemu poematowi towarzyszą lalkowe etiudy wyczarowane zza parawanu dłońmi aktorów. Widzowie zgadują wykreowane obrazy zwierząt.

Wszystkie wydarzenia płatne. Obowiązuje rezerwacja miejsc

email: rezerwacje@teatrlalka.pl
tel/fax: 22 656 69 56/ 602 593 474

                                                                               TEATR RAMPA
01.06, godz. 17:30
03.06,  godz. 12:00

Dzień dziecka – spektakl

Zabawna bajka muzyczna. Wiecznie zajęty Pan Dyrektor nagle staje się dzieckiem a jego powrót do szkoły wywołuje szereg komicznych sytuacji.

 

01.06, godz. 11:30
02.06, godz. 11:30
03. 06, godz. 16:00

Tajemniczy ogród – spektakl

To musical familijny wg powieści F.H. Burnett. Barwna opowieść o przemieniającej ludzkie serca przyjaźni i miłości.
03.06, godz. 13:00

Dziecko w świecie dorosłych

warsztat

Warsztaty dyskusyjne po spektaklu „Dzień dziecka”. Uczestnicy zastanawiają się czy i dlaczego łatwiej jest być dorosłym czy dzieckiem.

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp płatny. Ceny od 10-35 zł

www.teatr-rampa.pl

 

TR WARSZAWA

01.06, godz. 19:30

Mama, tata do teatru! – warsztaty

W czasie gdy rodzice i opiekunowie oglądają spektakl z repertuaru TR Warszawa na ich dzieci w sali obok czekają teatralne gry i zabawy. Mama, tata do teatru! to okazja dla dzieci – aby rozpocząć i rozwijać swoją przygodę z teatrem i dla rodziców, którzy w tym czasie obejrzą spektakl Dybuk w reżyserii Mai Kleczewskiej.

Wstęp płatny; rezerwacja miejsc i sprzedaż biletów w kasie teatru (20 zł od dziecka)
www.trwarszawa.pl

 

STUDIO teatrgaleria

01.06, godz. 21:00

Dzień Dziecka na Placu: Kino w Trampkach – film
Naturalnie w Dzień Dziecka spotykamy się na największym podwórku Warszawy – Placu Defilad. Świętujemy w eko stylu w ramach sekcji Festiwalu Filmowego Kino w Trampkach: Naturalnie! W otoczeniu pięknego ogrodu pokażemy filmy krótkometrażowe przedstawiające nasze relacje z naturą i otaczającym nas światem. Szykujemy kino-trampkową niespodziankę: kino na rowerach.

02.06, godz. 11:00

Dzień Dziecka na Placu: Krokiet i Puzzle-Ułóż sobie miasto

Krokiet na Placu Defilad, czyli kolejna odsłona rozgrywek w krokieta w Warszawie Puzzle: Znasz kształt swojej dzielnicy, znasz kształt Warszawy? Przyjdź, i ułóż z nami miasto!

04.06, godz. 11:00

Niedzielne Zabawy Teatralne

Warsztat dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami do twórczego spędzania niedzielnych poranków w naszym teatrze. Pokażemy, że Studio to nie tylko scena, ale również świetne miejsce do gier i zabaw. Odkryjemy w sobie nowe pokłady twórczości i będziemy uczyć się zespołowego działania.

04.06, godz. 21:00

Reksio w Trampkach na Placu – film

O 21:00 na Placu Defilad, na leżakach, można obejrzeć z nami najlepsze odcinki przygód Reksia. Przybywajcie z dziećmi, przyjaciółmi, rodzinami albo sąsiadami, a właścicieli i wielbicieli czworonogów zapraszamy do dołączenia do nas ze swoimi pupilami.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Na warsztat obowiązują zapisy: paulina.andruczyk@teatrstudio.pl

 

TEATR SYRENA

 

29.05, 31.05,  godz. 11:00

„Alicja w Krainie Czarów”

spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Fantastyczna scenografia i kostiumy oraz piękna muzyka Gaby Kulki
01.06, 02.06 godz. 11:00

„Dzieci z Bullerbyn” – spektakl dla dzieci
03.06, godz. 11:00

Dzień otwarty – Mała Lingua i Teatr Syrena

Spektakl i zabawy w języku angielskim wprowadzające w magiczny świat teatru.

Wstęp bezpłatny.
4 czerwca, godz. 11:00

„Dzieci z Bullerbyn” – spektakl i rodzinne warsztaty teatralne

Jedna z najlepszych bajek w Teatrze Syrena uwielbiana przez młodych i dorosłych widzów. Po spektaklu zapraszamy na lekcję teatralną (czas trwania 1 godz.). Uczestnicy dowiedzą się jak wydobywać z siebie głos, być słyszalnymi i zrozumiałymi. Nauczą się czym jest dykcja i emisja głosu. Zaprezentowane zostaną proste, zabawne i bardzo przydatne ćwiczenia,  które zostaną wykorzystane w pierwszych etiudach. Wspólna zabawa dla dorosłych i dzieci.

wstęp płatny

 

Na wszystkie wydarzenia (oprócz „Dnia otwartego“ 3.06) wstęp płatny.
tel. +48 22 10 11 616, mail: bilety@teatrsyrena.pl
miejsce: Teatr Syrena, ul. Lwowska 3

www.teatrsyrena.pl

 

 

 

 

Komentarze

Navigate